Школа раннього розвитку
Дитячий клуб «Лоло»
Київ 
 
228 - 98 - 19
 
 
Ми у соц-мережах: Детский клуб Лоло в Facebook    

Вивчення навколишнього світу

 

Вивчення навколишнього світу в клубі та дома

Наших малюків оточує величезний світ, насичений незрозумілими, але цікавими явищами, речовинами предметами. Тільки від нас, дорослих, залежить, наскільки комфортно вони будуть почувати себе в цьому світі, наскільки грамотно та вміло будуть взаємодіяти з його проявами.


Наш курс „Ознайомлення з навколишнім світом: досліди та експерименти” допоможе дитині розібратись у влаштуванні оточуючого світу, розширити свої знання про такі близькі та знайомі речі як вода (крига, сніг, пара), повітря, вогонь; познайомитись з поняттями електрика, магнетизм, тяжіння; дізнатись більше про властивості звуку та зображення, а також багато-багато іншого. Подібні заняття не тільки цікаві та пізнавальні – отриманні знання дозволять малюку обрати найбільш безпечний спосіб взаємодії з вогнем, електрикою і т. п.


На наших заняттях створюються умови для формуванні цілісного світосприйняття дитини, засобами експерименту. Досліджуючи світ, малюки одночасно розвивають творчі здібності, мислення, мовлення, спостережливість; збагачують уяву, вчаться встановлювати причинно-наслідкові зв’язки між діями та результатом, робити висновки, концентрувати увагу на виконанні певних дій; у дітей формується почуття відповідальносі; розвивається зорова та слухова чутливість; формується емоційно-ціннісневідношення до оточуючого світу.


Розвивати знання, отримані дітьми на наших заняттях, можна і дома. Для цього не обов’язково спеціально обирати час для домашнього уроку. Граючись з малюком у ванній, ви можете перевірити, які іграшки вміють плавати, а які тонуть і з чого вони зроблені (можна взяти не лише іграшки, а й пластилін, папір різної товщини та серветки, горіх, яблуко, яйце і т.д.; в такому випадку дослід слід проводить не прямо у ванній, а в окремій посуді). Крім того, можна влаштувати перегони паперових кораблів (вони можуть бути пластиліновими, зробленими з горіхових або яєчних шкаралупок і т.п.); дитина може дмухати на свої кораблики, „робити вітер” з допомогою аркуша картону або віяла, чи „пускати хвилі”. Діти обожнюють крутитись на кухні поряд з мамою – „варити” різноманітні супчики та кашки. Запропонуйте своєму малюку в якостні складників, що додаються у воду, подрібнену крейду, блискітки, олію, сіль, каву, чай, борошно, шампунь, мило, фарби, ватні диски, тканину та ін. Спробуйте разом з ним прослідкувати, як взаємодіє з водою все, що ви взяли. Малюки надзвичайно полюбляють задмухувати свічки. Покажіть їм, що вогник згасає не лише, якщо на нього подмухати, але й якщо накрити банкою.


Тут наведено усього декілька простих, проте цікавих для дитини експерементів. Підключивши свою фантазію та знання, а також пригадавши, що найбільше вас цікавило в дитинстві, ви самі зможете вигадати величезну кількість цікавих дослідів, які приведуть вашого малюка до його особистих великих відкриттів.

Педагог-психолог дитячого клубу "Лоло" - Наталья Шульга