Школа раннього розвитку
Дитячий клуб «Лоло»
Київ 
 
228 - 98 - 19
 
 
Ми у соц-мережах: Детский клуб Лоло в Facebook    

Вальдорфська педагогіка

 Засновником вальдорфської педагогіки є Рудольф Штайнер.

Штайнер також заснував антропософістську духовну науку, і вся вальдорфська педагогіка не орієнтується на соціальне замовлення – вона спрямована на розвиток людини та її здібностей. Вальдорфська педагогіка, зазвичай, являє собою єдину систему „дитячий садок - школа”.


Вражає незвична атмосфера вальдорфських дитячих садків та шкіл. Ніякої штовханини, ненормативної лексики, спокій, привітність, доброзичливість. Особливий інтерьєр приміщень – використання природних матеріалів, зафарбування стін в певні кольори в залежності від віку дітей. Вихователі у вальдорфському дитячому садочку суворо уникають будь-якого навантаження читанню та письму ще до першого класу. Тим самим сили дитинства та „дитячості” в їх своєрідному значенні зберігаються для подальшого життя. До семи років перевага надається фізичному та творчому розвитку, виховання засновано на відтворенні та прикладі. 


Навчальна програма та методика викладання у вальдорфській школі дуже відрізняється від традиційного навчання. Підручників немє, зошити великого формату та неліновані, урок триває 1,5 – 2 години, оцінок немає. Освіта заснована на інтересах дитини, навчальний процес орієнтований на індивідуальний хід розвитку кожної дитини. В школі всі предмети надаються художньо та поетично, а це деколи буває далеко від научності предмету. З першого по восьмий клас всі дисципліни викладає один вчитель.


Якщо ви надзвичайно зайняті на роботі, то вальдорфська педагогіка вам навярд чи підійде, оскільки занадто багато потрібно буде шити ляльок, костюмів для виступів, робити свічки, шукати в селах шерсть та віск, діставати глину, кожен рік фарбувати стіни класу в різні кольори і як мінімум раз в тиждень займатись рукоділлям. Якщо ви не можете цього робити, якою б ви не були корисною людиною, і яким би соціальним статусом не володіли, взаємної любові з вальдорфським навчальним закладом у вас не вийде. Правила одні для всіх – в центрі уваги тут діти, а інша вікова група повинна під них підлаштовуватись.


Але якщо ви прихильник антропофілософії – це для вас. Вальдорфська педагогіка – це неквапний темп навчання з неважким змістом, це зовсім інше розуміння світу, в ній все точно продумано та визначено, коли, чому і як потрібно навчати дітей. Ніякі прискорення не можливі, тому що за поняттями антропофілософів, вони небезпечні для здорового розвитку дитини.