Школа раннього розвитку
Дитячий клуб «Лоло»
Київ 
 
228 - 98 - 19
 
 
Ми у соц-мережах: Детский клуб Лоло в Facebook    

Симптоми прорізування зубів

 Прорізування зубів у дітей – це те, чого більше всього бояться батьки. Тут, в основному, все залежить від дітей. Деякі з них зовсім спокійно, без проблем переносять цей процес, в той час як інші – починають хворіти та приносити своїм батькам багато клопотів. 

Зазвичай прорізування зубів починається у віці біля шести місяців. Бувають випадки, коли діти проходять через це в чотири або в п’ять місяців, що також є нормою. У деяких дітей перший зубчик прорізається лише в вісім місяців. Немає причин для хвилювання, що у ваших дітей зубки прорізались пізно або рано, хоча ніколи не буває зайвим проконсультуватись із своїм стоматологом, у випадку сумнівів з цього приводу. Іноді на появу перших молочних зубів може піти від 2 до 3 років.  
В деяких випадках у дитини не виникає взагалі проблем з цим, і вже зовсім скоро батьки помічають маленький білий зубчик, що прорізався через ясна. Проте частіше прорізування зубів тягне за собою досить велику кількість симптомів, які можна легко переплутати з іншими, якщо у вас немає відповідного досвіду. Розпізнавання симптомів прорізування зубів у малюка є першим кроком на шляху до полегшення його болю. Нижче описані симптоми, які можуть бути присутніми у дитини в комплексі або по одному, а можуть і зовсім бути відсутніми. 

Роздратованість. Це один з найбільш очевидних симптомів. Прорізуючись крізь ясна, зуби завдають дитині сильного болю; особливо гостро малюк відчуває появу першого зуба та корінних зубів.

Слиновиділення. Прорізування зубів стимулює слиновиділення. З цієї причини слиновиділення вашого малюка може бути сильнішим ніж звичайно.

Кашель. Може бути наслідком слиновиділення: дитина може іноді покашлювати, оскільки в горло малюка потрапляє більша кількість слини, ніж звичайно. 
.

Сип на підборідді. Також може бути наслідком слиновиділення.

Кусання та жування будь-яких об’єктів. У процесі прорізування зубів малюки гризуть все підряд, тому що це дозволяє їм заспокоїти хворобливі ясна. Мама, що годують, потрібно бути готовими до того, що малюк може вкусити їх під час годування.

Смикання за вуха та потирання щік. При прорізуванні корінних зубів, біль в яснах може розповсюджуватись на вуха та щоки, тому малюк може смикати себе за вуха та потирати свої щічки. Але це й же симптом може свідчити про вушну інфекцію. Тому краще проконсультуватись з лікарем. 

Діарея. Одноголосої думки лікарів, чи є діарея симптомом прорізування зубів не існує. Нещодавні дослідження австралійських вчених показали, що це один з найбільш розповсюджених симптомів, але не всі лікарі притримуються цієї думки. Причиною діареї може бути слиновиділення малюка, проте вона може бути викликана і чимось іншим, ніяк не пов’язаним з появою зубів, тому, якщо у вашої дитини часто буває рідкий стілець, зверніться до лікаря. 
 
Слабка лихоманка. На думку багатьох батьків, у дітей часто буває слабка лихоманка в процесі прорізування зубів, але лікарі не завжди погоджуються з цим. У випадку сумнівів, завжди краще звернутись до лікаря, незалежно від того, наскільки слабка лихоманка у вашого малюка. 
- Беспокойный сон. Боль в деснах делает сон малыша беспокойным и чутким, это делает малыша раздражительным в дневное время.

Симптоми простуди. Лікарі пов’язують це з тим, що діти частіше кладуть руки в рот. Але, якщо у вашої дитини виникають та утримуються такі симптоми, краще проконсультуватись з лікарем. 

Цей процес триває до тих пір, доки не проіржуться всі двадцять зубів, що станеться приблизно у віці двох з половиною років. Існує безліч способів полегшити малюку страждання, які ви можете спробувати.

Потріть ясна. Якщо ви всього лиш потрете ясна вашого малюка пальцем, він зможе відчути себе краще. А якщо ви будете терти ясна маленькою марлевою подушечкою, то це не лише допоможе полегшити біль при прорізуванні зубів, а й очистить рот вашого малюка та привчить його до відчуття чистки зубів.

Втіште та заспокойте його. Іноді ніжність та ласка можуть покращити самопочуття малюка в період прорізування зубів. Вам потрібно лише пригорнути свого малюка, погойдати його або походити з ним і він відчує себе краще.

Лід. Загорніть шматочок льоду в бавовняну тканину. Легко потріть ним по яснам, що допоможе знеболити їх, та й тиск, швидше за все, справляє сприятливу дію. Проте, слідкуйте за тим, щоб лід не торкнувся безпосередньо ясен, та лід, завернутий тканину повинен весь час рухатись, не залишаючись на місці.


Махрова серветка, щоб було що жувати. Дайте своєму малюку чисту мокру махрову серветку, щоб він її жував. Якщо заздалегідь охолодити серветку в холодильнику, це принесе дитині ще більше полегшення, охолоджуючи її ясна.

Кільце, яке використовується при прорізуванні зубів. Такі кільця з рідиною всередині, призначені для охолодження ясен, добре зарекомендувати себе у полегшенні болю в яснах. Але не заморожуйте кільце, просто потримайте його в холодильнику. Малюк, тримаючи льодяне кільце між яснами, може обморозити їх. Охолоджуючи кільце ви зробити його досить холодним, щоб зняти біль в яснах без потенційної небезпеки прямого дотику до льоду.  І хоча велика спокуса прив’язати кільце шнурком до одягу, щоб малюк не виймав кільце з рота, не робіть цього. Малюк може подавитись шнурком.

Ліки, що втамовують біль. Якщо ваш малюк дуже погано себе почуває або йому важко заснути через біль, поговоріть з лікарем, відносно того, щоб дати малюку обезболюючі ліки, які продаються в аптеках без рецепту. Переконайтесь, що купили само обезболююче для малюків та дізнайтесь у лікаря, якою повина бути необхідна доза.

Препарат для ясен. Гель для малюків, у яких прорізуються зуби викликає оніміння ясен, може послабити біль. Слід тільки точно виконувати вказівки надруковані на упаковці.