Школа раннього розвитку
Дитячий клуб «Лоло»
Київ 
 
228 - 98 - 19
 
 
Ми у соц-мережах: Детский клуб Лоло в Facebook    

Постава

ПОСТАВА

Коли кажуть, що в людини правильна постава, мають на увазі вміння без особливого напруження втримувати своє тіло в різних положеннях (сидячи, під час ходьби тощо), зберігаючи правильну позу. 

Нормальна (правильна) постава – це коли осі тулуба й голови розташовані на одній вертикалі перпендикулярно до площі опори, тазостегнові й колінні суглоби розігнуті, вигини хребта (шийний, грудний, поперековий) виражені помірно, плечі дещо опущені, лопатки розташовані симетрично та притиснуті до ребер, живіт плаский або помірно опуклий.

Різні порушення постави у дітей негативно позначаються на роботі всього організму, його внутрішніх органів. Причин цього багато. Одна з них – та, що скелет у дошкільному віці сформований не повністю. У ньому багато хрящової тканини, що зумовлює м’якість кісток. Інші причини відхилень у поставі – звичка стояти, спираючись більше на одну ногу, неправильна хода, невміння втримувати рівновагу тіла, невідповідність розмірів меблів зросту дитини, неправильна поза під час сидіння за столом тощо.

Як визначити поставу дитини?

В домашніх умовах визначити поставу дитини можна наступним чином. Поставте дитину спиною до себе на підвищення так, щоб лопатки були на рівні ваших очей (дитина має бути без майки).

Подивіться спереду, як розташовані плечі: осі утворюють одну лінію, чи одне плече не вище від другого, розгорнуті плечі або зведені. Подивіться ззаду, чи не відстають лопатки, чи симетричні вони.

Якщо під час огляду ви помітили що, щось негаразд у поставі вашої дитини, не зволікайте, зверніться до лікаря.

Комплекс вправ для дітей із відхиленням в поставі:

1. Прогинання спини. В.п. – стоячи, ноги разом, у руках гімнастична палиця. Підняти її над головою, прогнути спину й відставити праву ногу назад, на пальці. Потім опустити палицю і приставити ногу. Зробити те саме, відставляючи ліву ногу. Повторити 4-6 разів.
2. Піднімання гімнастичної палиці. В.п. – стоячи, ноги на ширині плечей. Тримати палицю внизу горизонтально. Підняти палицю вгору на витягнутих руках, випрямляючи спину, потім опустити. Повторити 6-8 разів.
3. Відведення палиці за спину. В.п. – стоячи, ноги на ширині плечей, тримати палицю внизу за кінці. Підняти її, потім, згинаючи руки, опустити за спину і притиснути до лопаток; витягнути руки з палицею вгору та опустити. Повторити 6-8 разів.
4. Оплески. В.п. – стоячи, ноги на ширині плечей, руки опущені. Робити оплески долонями за спиною й над головою, не згинаючи рук. Повторити 8-10 разів.
5. Кидання м’яча. В.п. – стоячи, дещо розставивши ноги; в обох руках унизу великий гумовий м’яч. Підняти його і, зробивши різкий рух руками й тулубом, кинути вперед або назад через голову (можна чергувати). Повторити 4-6 разів.
6. «Човник». В.п. – лежачи на животі. Вигнутися в спині, якнайкраще випрямити та підняти вгору руки та ноги, закинувши голову назад. Повторити 8-10 разів.
7. «Кішка». В.п. – стоячи навкарачках. Сильно прогнути вниз, а потім вигнути вгору спину, повторюючи рухи кішки (коли вона потягується після сну). Повторити 4-6 разів.
8. «Велосипедист». В.п. – лежачи на спині. Піднявши прямі ноги, по черзі згинати й розгинати їх, повториюючи рухи велосипедиста. Виконувати 1 хвилину.
 


Ці вправи діти можуть виконувати також для профілактики порушень в поставі. А дорослим хочемо нагадати деякі правила, про які ми так часто забуваємо і згадуємо лише тоді, коли наша спина «нагадує про себе».

Будьте Здорові!!!