Школа раннього розвитку
Дитячий клуб «Лоло»
Київ 
 
228 - 98 - 19
 
 
Ми у соц-мережах: Детский клуб Лоло в Facebook    

Методика Глена Домана

 Глен Доман – один з керівників Інституту розвитку людського потенціалу в Філадельфії. Розробляючи свою методику, Доман спирався на багаторічні дослідження, що проводились в самих різних країнах світу як із здоровими, так і з розумово відсталими дітьми. Дослідження показали, що за перші 6 років життя діти дізнаються більше, ніж за весь інший час.


„І в цьому немає нічого дивного” – стверджує Глен Доман, - просто діти роблять те, що ім подобається”.


Доман рекомендує показувати малюку буквально з народження великі картки з крупно написаними на них червоними словами (саме словами, а не літерами); те ж з математикою, де на картках зображені не цифри, а червоні крапки, множини. Доман стверджує, що абстрактні символи – цифри та літери  – дітям зрозуміти набагато складніше, ніж конкретні. А для малюка слово „МАМА” значно конкретніше, ніж якась літера „М” або „А”. А поняття „три кружечки” очевидніше, ніж абстрактний значок „3”.


Раннє навчання читанню або математиці Доман не вважає початком ранньої освіти дитини. Освіта починається в 6-7 років, а ось пізнання – з самого моменту народження. „Маленькі діти відчувають безмежну жагу знань, і потрібно дуже постаратись, щоб відбити в них будь-яке бажання отримувати нову інформацію. Ні в якому випадку не робіть нічого, що могло б викликати нудьгу у вашої дитини або було б для вас важким обов’язком. Якщо ви не впевнені, що вести дитину шляхом знань – велике щастя, не робіть цього! Так буде краще і для вас, і для неї.”